fbpx

Otel Terliklerinin Kalitesi İçin Aranılan 4 Özellik

Otel terliklerinin kalitesi, otellerde konaklayan kimselere sunulan tek kullanımlık terliklerin hijyen bakımından değeri büyüktür. Bu sayede bulaşıcı deri hastalıklarının engellenmesi, kullanım sırasında doğal biçimde oluşan bakterilerin taşınmasını engelleyen otel terliği  ürünleri belli kriterlere uygun olarak üretilmelidir. Bu terliklerin sahip olması gereken niteliklerin bilinmesi, daha doğru seçimler yapmaya yardımcı olacaktır.

 

Otel terliği fiyatları

Değerli okurlarımız, ürünlerimiz ve makalelerimizin takip edebilmeniz için ( https://www.instagram.com/otelurunlericomtr/ ) instagram hesabımız.

Otel Terliklerinin Kalitesi En Önemli 4 Özelliği

 

1.Otel Terlikleri Dayanıklı Olmalıdır

             Tek bir kişinin kullanımı için hazırlanan ve daha sonra başkaları tarafından kullanılmasına izin verilmeyen bu terliklerde aranılan en önemli özellik, dayanıklı olmalarıdır. Kullanım sırasında açılmamaları, kopmamaları tercih sebebidir. Bu sayede otel müşterisi otelden ayrılana kadar güvenle kullanılabilirler. Üstelik bu türlü ürünlerin dayanıklılık içeriyor olması kalitesini de belli etmektedir. Kaliteli ürünleri müşterilerine sunan oteller, her zaman iyi bir hizmet çizgisinden yürüyen, müşterilerine değer verdiğini kanıtlamış olan işletmelerdir. Yani müşteriye sunulan ürünlerin kalitesi aynı zamanda otelin kaliteli hizmet sunduğunun da bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

 

2.Sağlıklı Malzemelerden Elde Edilmelidir

             Otel müşterileri için sunulan terliklerin bir başka kalite unsuru da, sağlıklı malzemeler kullanılarak üretilmesidir. Bazı sentetik ve naylon içerikli maddeler, çeşitli kimyasal boyalar ve ürünler kullanılarak üretilen terlikler, uzun süreli kullanım için tasarlanmamış olsalar dahi, birtakım sorunlara yol açabilirler. Bu tür terlikler cilt ile temas ettiği anda reaksiyona geçen bazı maddelerin etkisi ile alerjilere sebebiyet verebilir. Bu durum da yine otel müşterileri nazarında olumsuz yorumlanan bir durum oluşturmaktadır. Bu nedenle terliklerin bir başka kalite kriteri de, doğal malzemelerden elde edilmeleri, sağlığa zarar veren hiçbir maddeyi içermemesi olarak kabul edilir.

 

3.Su Ve Çevresel Diğer Etmenlerden Kolay Etkilenmemeleri

             Bu tür ürünler otel odalarında genellikle banyodan sonra kullanılmaktadır. Banyodan çıktıktan sonra ıslak ayaklara giyilen terliklerin, bu ıslanmadan olumsuz etkilenmemeleri de bir başka önemli konudur. Suya değdiği anda çeken, toplanan, kırışan ürünler tercih edilmez. Ayrıca ayağa giyildikten bir süre sonra özelliğini, yani formunu kaybeden terliklerin de kalitesiz olduğu kanısına varmak zor değildir. Seçilecek terliklerde bu özelliklerin de gözetilmesi esastır.

 

4.Tabanlarının Kaydırmaması

             Genellikle çok ince bir tasarıma sahip olan terliklerin tabanları da, bazen zayıf ve kaydıran malzemelerden üretilebiliyor. Bu durum, bunları kullanan kişilerin istenmeyen kazalar yaşamalarına neden olmaktadır. Bunun yaşanmaması için terlik tabanının kalın, dayanıklı ve kaydırmayan malzemeler ile üretilmesi esastır. Ayrıca bu terliklerin tabanlarının yerdeki soğuğu hissettirmeyecek şekilde dizayn edilmeleri de gerekmektedir. Tüm bu kriterler göz önünde bulundurularak seçilen terlikler, otel müşterilerine konforu sunacaktır.