fbpx

Otellerin Vazgeçilmezi Buklet Malzemeleri

Otellerin vazgeçilmezi ; Otellerde konaklayanların çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi için tasarlanan ve estetiğin esas alındığı malzemeler buklet malzemeleri olarak bilinir. Bu malzemeler sabun, şampuan, terlik, kibrit kutusu, duş bonesi, kese, vücut losyonu, kalem, defter gibi kırtasiye gereçleri, kapı kollarına asılan talimatlar ve bilgilendirme kartları şeklinde sıralanabilir.

Otel Terliği, Otel Sabunu, Otel Şampuanları

Fiyat Teklifi Al

Müşterilere Sunulan Otel Şampuanları

Otel şampuaları - Buklet Malzemeleri

Otel şampuaları – Buklet Malzemeleri

Otel işletmecileri müşterilerine hem kişisel bakımlarına destek sağlamak, hem de işletmelerinin tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla otel şampuanları sunarlar. Bu şampuanlar çoğu zaman müşteriler tarafından hatıra amacıyla alınarak saklanır. Böylece otelin adının akılda kalması ve müşterilerin konaklamadan sonraki yaşamlarına da taşınması sağlanmış olur. Otel şampuanları sunan otellerin bu ürünlerde dikkat etmesi gereken en önemli husus cilde zarar vermeyecek içeriğe sahip olmasıdır. Şampuanlar ayrıca görünüm itibariyle de ilgi çekici ve akılda kalıcı olmalıdır. Müşteriler için hazırlanan otel şampuanlarının sadece görsel olarak uygunluğunun yeterli olmadığını, sağlık açısından da uygunluğunun gerektiği unutulmamalıdır.

 

Otel Sabunları ile İşletmenin Tanıtımına Katkı

Otel Sabunu - Buklet Malzemeleri

Otel Sabunu – Buklet Malzemeleri

Konaklama hizmeti veren işletmeler hazırladıkları buklet malzemeleri ile daha iyi hizmet vermenin yanı sıra reklamlarını yapmayı da hedeflerler. Otel sabunu da buna katkı sağlar. Oteller odalarında müşterilerinin kullanımına sunulan sabunlar ayrıca otelin SPA merkezinde, hamamında da yer alır. Genellikle küçük ebatlarda ve değişik şekillerde olan otel sabunlarının içeriğinin sağlık standartlarına uygun olması gerektiği başlıca şarttır. Sabunların üzerine otelin logosu, adı, iletişim bilgisi de yer alabilir. Müşteriler otel sabunlarını isterlerse kullanırlar, isterlerse de hatıra olarak yanlarına alırlar. Otel sabunları, oteller tarafından istenen boyutlarda ve görünümde yaptırılabilir.

 

Otel Terliği de Buklet Malzemeleri Arasında

 

Otel Terliği - Buklet Malzemeleri

Otel Terliği – Buklet Malzemeleri

Buklet malzemeleri denince akla gelen ilk birkaç üründen biri de otel terliği olarak bilinir. Oteller yaptırdıkları otel terliklerini odalarında ve otelin duş terliği kullanılması gereken diğer bölümlerinde müşterilerin kullanmasını sağlarlar. Otel terlikleri genellikle havlu ya da polyester malzemeden oluşur. İç malzemesi olarak otel terliği yapımında ince elyaf kullanılır. Terliğin üzerinde uygun boyutlarda otelin adı ve logosu bulunabilir. Ancak otellerin kullanıma sunduğu terliklerde diğer ürünlerde olduğu gibi sağlık standartlarına uygunluk önemlidir.

 

Ayak sağlığı için uygun malzemelerden yapılmış otel terliği sunulması otellerin sorumluluğundadır. Genellikle ince olan otel terlikleri su çekme özellikleri sayesinde ayak sağlığına destek verirken, tek kullanımlık olmaları ile bilinir. Buklet malzemesi seçiminde dikkat edilecek noktaların başında sağlıksız ürünlerden uzak durulması yer aldığı gibi, işletmeler ayrıca estetik görünüme de özen göstererek malzemelerin akılda kalıcı olmasını sağlamayı amaçlarlar.