fbpx

Güvenlikten Endişe Duymamanın En İyi Yolu Otel Tipi Kasa Kullanmak

Otel kasa, tatil beldelerinde ve şehir merkezlerinde otel, hotel ve moteller de ekstra bir güvenlik önlemi olarak misafirlerin kıymetli eşyalarını saklamaları için kasalar kullanılmaktadır. İster istemez birçok beldede hırsızlık olaylarının karşısına geçmekte bir önlem olarak düşünülmektedir. Çoğu zaman yetkisiz kişilerin odalara girebilmelerine karşı da etkin bir çözüm olarak kullanılır. Kasalar odalarda dolapların içinde misafirlerin kullanımı için hazır olarak bulundurulur. Özel güvenlik alarmları sayesinde yetkisiz kişilerin açmaya çalışmasının önüne geçilmektedir.

 

Hatalı Şifrede Otomatik Kilitlenerek Girişi Geçersiz Kılar

Otel Kasa

Otel Kasa

Bu tip kasaların şifreleri otel resepsiyonu tarafından otel müşterilerine verilmektedir. Tamamen kişiye özel şifrelerin başkası tarafından kullanılması mümkün değildir. Girilen PIN kodu ve şifre sürekli denenmeye çalışıldığında otel tipi kasa kendini kilitleyerek güvenceye alır. Dijital olarak tanımlanmış şifre üzerinden çalışan kasalarda otel müşterileri paralarını, kredi kartlarını veya çek senet gibi kıymetli evraklarını saklayabilirler. Sürekli kullanılması gerekmeyen kıymetli takılar, cep telefonları gibi özel kişisel eşyaların güvenle saklanmasını sağlarlar.

 

Otel Odasında Şifreli Kasalar ile Güvenle Olursunuz

Eğer bulunduğunuz ülkenin veya şehrin otellerinden endişe duyuyorsanız ve güvenlik konusunda sıkıntılarınız var ise, bütün kıymetli eşyaları ve evrakları kasalarda saklayabilirsiniz. Bazı otellerde her ne kadar çalışanlar emin kişiler olsa da kötü niyetli çalışanlarla karşılaşma olasılığı da bulunmaktadır. Farklı boyutlarda olmakla birlikte, bir otel müşterisinin tüm ihtiyacını görebilecek büyüklüğe sahip olan otel kasa, müşteriye özel şifreleri ile her türlü eşya güvenle saklanabilmektedir.

 

Her otel müşterisi yanında belirli miktarda nakit para ve kıymetli eşya, evrak bulundurur. Müşterilerin güvenliği sağlamak, herhangi bir hırsızlığa karşı önlem almak için kasalar hayati önem taşımaktadır. Aynı zamanda dayanıklı, yanmaz özellikleri ile kolay açılmayan kasalar otel sahipleri için de iyi bir referans olmaktadır.

 

Kıymetli Eşyalarınızın Odanızda Durduğundan Emin Olursunuz

Dolap içinde veya duvara asılarak kullanılan kasalar aynı zamanda otel sahiplerini de müşterilerine karşı sorumlu olmaktan kurtarmaktadır. Kıymetli eşyalarının veya evraklarının müşterinin kendisi tarafından muhafaza ediliyor olması, kasayı kullananlar için de önemli bir kriterdir. Müşterinin kendisi tarafından oluşturulmuş şifre, otelde kalındığı süre içerisinde güvenle kullanılabilmektedir. Şifre unutulduğunda veya karıştırıldığında daha fazla zorlamak yerine master şifre, master anahtar ve CEU cihazı ile kolayca açılabilme özelliğine sahiptir. İnstagram’dan bizi takip edin.