fbpx

Otellerde Olmazsa Olmaz Oda İçi Ekipmanları

Otellerde olmazsa olmaz, otellerin misafirlerini en iyi şekilde ağırlayabilmesi ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmesi için genel temizlik, düzen ve personel donanımı kadar oda içinde bulunan ekipmanlar da oldukça önemlidir. Hem misafirlerin kullanımı açısından hem de görünüş açısından bu ekipmanların doğru seçilmesi gerekmektedir. Kaliteli, otelin ve odanın genel havasına uygun aynı zamanda da fonksiyonel ve kullanışlı ekipmanlar oda ile bir bütünlük oluşturmaktadır.

 

Otel Tipi Yatak ve Yastıklar

Otel Tipi Oda İçi Ekipmanları

Otel Tipi Yatak Oda İçi Ekipmanları

Yatak ve yastıkların otel tipi olarak ayrılmasını sağlayan etken daha kullanışlı, kolay temizlenebilir ve rahat olmasıdır. Misafirlerin zamanının çoğunu odada geçireceği düşünülerek konforlu biçimde tasarlanan otel tipi yatak tek kişilik, çift kişilik ya da battal boylarda yapılabilir. İkiz yatak tipleri de otellerde sıklıkla tercih edilmektedir. Yataklar ile beraber otelde kullanıma özel yorganlar, yastıklar ve battaniyeler de kolay yıkanıp kurutulabilir malzemelerden oluşmalıdır. Mikrofiber, pamuk, silikon ya da elyaf gibi seçenekler bulunmalı ve özel tercihi bulunan misafirlere bu ürünler sunulmalıdır.

 

Müşteri Memnuniyetinde Büyük Etken

 

Otel Tekstili Oda İçi Ekipmanları

Rahat, temiz ve kaliteli ürünler ile hazırlanan bir yatak misafirlerin otel tercihlerinden memnun kalmasını sağlar. Odalar için seçilen yatak büyüklüklerine göre tercihen tek tip ve açık renkli otel tekstili ürünleri seçilebilir. Günlük olarak yıkanacak olan bu tekstil ürünlerinin yıkama işlemine dayanıklı olması ve zamanla aşınan nevresim ve çarşafların değiştirilmesi gerekir. Misafirlerin talebine göre gün içinde de değiştirilebileceği için oda ve yatak sayısından daha fazla yatak malzemesi bulunması tercih edilmelidir.

 

Odalarda Güvenlik Sağlanmalı

 

Otel Tipi Kasa Oda İçi Ekipmanları

Otel Tipi Kasa Oda İçi Ekipmanları

Otelde olmazsa olmaz misafirlerinin değerli ve özel eşyalarını koyabilmesi için odalarda bulunan otel tipi kasa şifresinin kullanıcı tarafından belirlenebileceği küçük kasalardır. Kasalar yalnızca kullanıcının şifresi ile açılabilir ve genelde oda mobilyalarına sabitlenmiş şekilde bulunmaktadır. Bu sebeple dışarıdan her hangi birinin kasayı alıp götürmesi durumu söz konusu değildir. Yanında değerli ziynet eşyası ya da fazla miktarda parası olan misafirler için bu güvenlik kasaları olmazsa olmazlardandır. Kasanın kullanımı ile ilgili bilgiler genelde kasa içinde ya da yanında bulunan bilgilendirme kitapçığı içinde yer almaktadır. Gerekli durumlarda otel personelinden bu konu ile ilgili yardım talep edilebilir.

 

İçecekler Her Zaman Soğuk Kalsın

Otel Tipi Minibar Oda İçi Ekipmanları

Otel Tipi Minibar Oda İçi Ekipmanları

Otel odalarında özellikle yaz aylarında en çok aranan bir diğer ekipman da otel tipi minibar olarak bilinen mini boydaki buzdolaplarıdır. Dolaplar otel odasında kolay ulaşılabilir yerlerde bulunmaktadır ve sadece oda misafirlerinin kullanımları için tahsis edilmiştir. Bu dolapların küçük buzluklarında buz kalıpları muhafaza edilebilir. İçecekleri hızlıca soğutan mini dolaplarda atıştırmalıklar ya da meyveler de uzun süre saklanabilir. Mini buzdolapları odanın elektrik sisteminden bağımsız olarak çalışır ve misafirler odada değilken bile çalışarak içecekleri soğutmaktadır. Dolapların raflı kısımlarında büyük içecek şişeleri ve su şişeleri depolanabilir. Dolap hacimleri küçük olduğu için soğuma işlemi de hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca her an takip edebileceğiniz, facebook hesabımızdan ürünlerimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.